Членове на секцията за спорт с впрегатни кучета към клуба обраха наградите на състезание в Сърбия!

На 13 Март 2016 г. се проведе международно състезание за впрегатни кучета в Канижа, Сърбия! Там участваха членове на нашият клуб, които направиха страхотно представяне!

Ето и участвалите отбори:

• Ивелин Тодоров с Вук и Тру (BIS/BISS.Int.CH.Braveheart Vuk Speigas SD и JCH.Truly Yours of Golden Nicol) станаха първи в категорията байкджоринг / с две кучета!

• Ивайло Петров с Коди и Рея (CH.Lord of the Ring of Golden Nicol и Amartia of Northern Howl), станаха трети в категорията скутер с две кучета!

• Лилия Ангелова също с Вук и Тру (BIS/BISS.Int.CH.Braveheart Vuk  Speigas SD и  JCH.Truly Yours of Golden Nicol ) станаха първи в категорията каникрос - жени с две кучета!

Гордеем се с успехите членовете ни, които представят достойно клуба и страната ни! С пожелания за много бъдещи успехи на техните изяви!

На 19 Април се проведе международно драйленд състезание за впрегатни кучета в Сърбия (Kanjiza) Три български отбора - членове на спортната секция към нашия клуб взеха участие там и всички получиха класация в челните три места. А именно: Антон Господинов участва в дисциплината джуниър каникрос със сибирско хъски „Вук” (CH.Braveheart Vuk Speigas) и се красира на трето място! Ивайло Петров, участва в дисциплината скутер с едно куче - със сибирско хъски „Коди” (CH.Lord of the Ring of Golden Nicol) и се класира на трето място, а в дисциплината байкджоринг с едно куче участва Ивелин Тодоров със сибирско хъски „Вук” (CH.Braveheart Vuk Speigas) и се красира на второ място! Отлични постижения за мъжките отбори, които продължават да вървят напред и да постигат високи резултати! Честито на победителите и пожелания за много победи в бъдеще!
Благодарим за гостоприемството на организаторите на събитието и за предоставения снимков материал!

На 28 и 29 Март 2015 във Верешедхаз, Унгария се проведе международно състезание с впрегатни кучета. Там взеха участие четири български отбора, членове на спортната секция за спорт с впрегатни кучета към нашия клуб . В оспорвана конкуренция те спечелиха два сребърни медала и се класираха както следва: Стефан Бойкинов със сибирски хъскита Барс и Тайгър – второ място и сребърен медал в категорията байкджоринг с две кучета. Ивелин Тодоров със сибирско хъски Вук – второ място и сребърен медал в категорията байкджоринг с едно куче / мъже. Ивайло Петров със сибирско хъски Коди – четвърто място в категорията скутер с едно куче. Антон Господинов ( 12 год.) със сибирско хъски Коди – единадесето място в категорията джуниър каникрос.
Браво момчета, поздравления! Гордеем се с вас и ви желаем още много победи и първи места в бъдеще!

На 10 и 11 Януари 2015 г. в Румъния се проведе международно състезание за впрегатни кучета с шейни. Там имаше и участник от България – Ивелин Тодоров, член на нашият клуб. Той участва в категория C1 (с 4 кучета, порода сибирско хъски) на дистанция 2 x 8,2 км. и се класира на второ място! Честитим му достойното представяне с класирането в челната тройка, и му пожелаваме още успехи!